FEBRUARY FREEZER MEAL ORDERS!  I love to have my crockpot simmering away on chilly day.  The lineup this month is AMAZING!  We have TONS of choices on our menu so you can prep for the whole month.

We use these freezer meals to feed our families too - when we are ordering we think about what we need for the month.  A weekly pasta meal, a weekly protein option, a weekly rice dish. a weekly soup to heat up and serve all week - plus all the other add-ons.  If you add up the time and money you spend making each meal - you will find these meals are a DEAL!!

To submit your order please fill out the form below - checking off each item that you wish to purchase.  Please specify at the top whether these meals are to be FULL or HALF meals (you can have a variety too).

Pickup is THURSDAY, FEBRUARY 21st - from 4:30-7pm - At LiveWell4Life (we can arrange alternative time if this does not work - but you must let us know in advance or you will pay a $10 fee for us to store it till you come and pick it up) 

Below is a description of each meal - and cost of items.  Please note -- you cannot pay online for these meals - payment is accepted at pickup.

PLEASE FILL OUT FORM BELOW WITH YOUR CHOICES (TO SEE COST - LOOK UNDER ORDER SHEET)

WHEN SELECTING YOU ORDER - IF YOU DON'T CHOSE ANYTHING FROM THE DROP DOWN MENU - THAT MEANS YOU WANT 0 (NONE).

Name *
Name
Please specify whether you would like FULL MEALS (serves 4) or HALF MEALS (serves 2).
MEALS
Colourful pepper rings stuffed with ground beef, quinoa & a sprinkle of cheese.
Inspired by our favourite restaurant meals. Chicken, bacon, red pepper and fettuccine tossed in a homemade tomato cream sauce
Hearty rigatoni noodles mixed with cheeses, spinach (small pieces mixed in my kids didn't even notice) and tomato sauce. You just need to heat and serve to unveil a pasta masterpiece!
This chicken is so versatile eat with rice, on salads, wraps or sandwiches. It’s perfect to make on Sunday and eat for lunches all week!
Classic warm-you-up stew with perfect flavours!
We always have lots of requests for this meal! Chicken with veggies in a creamy sauce served with homemade cheese biscuits.
So healthy and full of Mexican flavour! Ground turkey, black beans, corn, pepper, tomato & quinoa in homemade enchilada sauce. One of Jen's all time favs!
lots of veggies and chickpeas with perfect amount of curry flavour. Lots of amazing feed bak about this one!
Beef meatballs in a homemade sauce - always a crowd pleaser!
A kid favourite! Perfectly spiced sausage with penne in tomato sauce.
Pizza dough stuffed with fresh ingredients and our favourite pizza sauce all rolled up (formerly named Pizza Stromboli).
Pizza dough stuffed with fresh ingredients and our favourite pizza sauce all rolled up (formerly named Pizza Stromboli).
Tasty veggies with pork in homemade sweet n sour sauce
Two classic meals together - amazing beef chilli with noodles and cheese. My kids give 2 huge thumbs up!
SOUPS
Creamy pre-made soup you just heat and serve. Always a favourite!
Loaded with superfoods - so healthy & tasty!
Lots of veggies and ground beef make this healthy, hearty soup a meal!
Tried a new recipe and it was an instant hit with my family! You can't go wrong with this soup on a winter day.
OTHER
This delicious dessert can bake in a slow cooker while you're playing outside or preparing dinner. A wonderful healthy treat that everyone will enjoy!
The best option to start your day off on the right track! These packs are filled with berries, banana, spinach and ground flax. My favourite mix of ingredients.
The original energy ball packed with oatmeal, flax seed and a sprinkle of chocolate chips
A kid favourite with smarties, sunflower seeds and peanut chunks.
A healthy snack to put with yogurt and fruit, as a cereal or by itself.
A frozen loaf of homemade bread that is baked in the slow cooker. Made with simple ingredients - so fresh and delicious!

Cost of FULL MEALS (4 servings) - The more you buy the better the DEAL! 

1 meal (serves 4 ppl) - $20

5 meals - $95

10 meals - $190 

15 meals - $285

Cost of HALF MEALS (2 servings):

1 meal (serves 2 people) - $10

5 meals - $45

Cost of SOUP: 1 for $12 / $2 for $20

Cost of BERRY CRUMBLE: $10

Cost of SMOOTHIE PACKS: 5 for $20

Cost of ENERGY BALLS: $5/bag

Cost of GRANOLA: $8/bag